Od środy nowe rozkłady jazdy

Region

Zarząd Transportu Miejskiego, Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska - w związku z kolejnym etapem remontu przejść podziemnych we Włochach i Ursusie (zamknięcie toru nr 4 na linii pruszkowskiej oraz toru na 2 a linii sochaczewskiej) – od 20 października wprowadzają nowe rozkłady jazdy.

W okresie remontu, w godzinach porannego szczytu, priorytet nadal będą miały pociągi podmiejskie jadące w kierunku Warszawy. Podczas popołudniowego szczytu, priorytetowe będą kursy pociągów z Warszawy. W godzinach wieczornych oraz w międzyszczycie ruch będzie prowadzony naprzemiennie.

Pociągi KM w szczycie porannym będą kursowały bardziej równomiernie, nie będzie już 20-30 minutowych luk w rozkładzie, w tzw. przeciwpotoku pociągi KM w kierunku Grodziska Mazowieckiego będą kursowały torami dalekobieżnymi z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

Od 20 października wahadło kolejowe SKM Warszawa Zachodnia – Odolany zostanie zastąpione przez autobusy linii zastępczej zS2, które zawiozą pasażerów bezpośrednio z Dworca Zachodniego (odjazdy z pętli autobusowej ZTM przy Dw. Zachodnim, przystanek 07), przez przystanek PKP Włochy, do przystanku Warszawa Ursus, skąd będą się mogli przesiąść do składów Kolei Mazowieckich kursujących na odcinku Warszawa Ursus – Grodzisk Mazowiecki.

Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie jadący w kierunku Pruszkowa będą mieli o jedną przesiadkę mniej. „Odzyskany pociąg” ze zlikwidowanego połączenia wahadłowego zostanie skierowany w godzinach porannych jako dodatkowe połączenie pomiędzy Pruszkowem a Warszawą (o. 7.30 z Pruszkowa).

ZTM utrzyma również wzmocnienie linii autobusowych 517 i 127.

Zmiany będą obowiązywały do 23 listopada.

Na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach KM, honorowane są wszystkie bilety z taryfy ZTM. W autobusach zastępczych ZTM kursujących z Ursusa do Dworca Zachodniego oraz w pociągach SKM na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia – Pruszków, honorowane są wszystkie bilety z taryfy KM.

Prace remontowe na przystankach Warszawa Włochy i Warszawa Ursus obejmują m.in. naprawę zewnętrznej betonowej konstrukcji obiektu, ułożenie nowej izolacji zewnętrznej i udrożnienie instalacji odwodnieniowej. Roboty są prowadzone na obu przystankach, co wymaga wyłączenia z ruchu jednego toru.

W przyszłym roku, już bez zmian w organizacji ruchu kolejowego, PLK planuje remont części wewnętrznej przejść i przystosowanie ich dla osób niepełnosprawnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.