Nowe zdjęcia pociągu 39WE

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała na swojej stronie internetowej nowe zdjęcia pociągu 39WE, który obecnie przebywa na torze testowym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

Kiedy publikowaliśmy pierwsze zdjęcie nowej „wukadki” (tutaj), wywołało to niemałe zamieszanie wśród pasażerów. Zdania były i są podzielone. Jedni zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia, drugim nie przypadła do gustu, a jeszcze innym jej wygląd jest obojętny. Jednak wszyscy pragną jednego – bezawaryjnej jazdy.

Warszawska Kolej Dojazdowa na swojej stronie pochwaliła się nowym pociągiem od nowosądeckiej firmy Newag. Spółka zamówiła ich sześć sztuk, ich łączna długość to 60 metrów. Razem pomieszczą 505 pasażerów, w tym 164 na miejscach siedzących. – Czoło z dużą szybą przednią nadaje pociągowi nowoczesny, nawiązujący do dynamiki miasta kształt, a także zapewnia maszyniście doskonałą widoczność w specyficznych warunkach ruchowych linii WKD. Wyświetlacz oraz reflektor górny zamknięte są optycznie w jednym pasie z szybą. Całość domykają masywne osłony absorberów energii zderzenia, które przypominają płozy i sprawiają wrażenie jakby pojazd sunął nad powierzchnią ziemi – tak pisze o nich sam producent, firma Newag.

Temat pociągów 39WE poruszaliśmy niejednokrotnie. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, pierwsza taka kolejka zostanie odebrana przez WKD do końca kwietnia. Natomiast planowany termin dostawy ostatniej z sześciu zamówionych kolejek to sierpień tego roku. Inwestycja pochłonie niemal 100 mln zł, z czego 45,5 mln zł stanowią fundusze szwajcarskie.

Czy nowa „wukadka” wygląda bardziej korzystnie na nowych zdjęciach? Czekamy na Wasze komentarze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.