Nowe sygnalizatory na pruszkowskich drogach

Pruszków

Uwaga kierowcy! Na kilku skrzyżowaniach w Pruszkowie pojawiły się sygnalizatory świetlne. – Mamy nadzieję, że nowe sygnalizacje w znaczny sposób poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym terenie miasta – podkreślają drogowcy.

Wszystkie sygnalizatory pojawiły się na skrzyżowaniach dróg powiatowych z drogami gminnymi lub wojewódzkimi. – Uruchomiliśmy w Pruszkowie trzy nowe sygnalizacje świetlne. Pierwszą na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Kaletniczą, drugą i trzecią na ul. Promyka na skrzyżowaniach z ul. Rzewuskiego i ul. Błońską. Koszt całej inwestycji, oddanej w piątek 15 stycznia wyniósł ponad 500 tys. zł – mówi nam Agnieszka Kuruliszwili, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jednak to nie jedyne skrzyżowania na terenie Pruszkowa, na których pojawiła się sygnalizacja świetlna. Urządzenia do sterowania ruchem pojawiły się również na krzyżówce ulic Grodziskiej i Brzozowej. – Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 719 oraz drogi powiatowej nr 3115W (skręt na Komorów) była testowana w piątek 15 stycznia i jej próby wypadły pomyślnie – podkreśla Kuruliszwili.

Skoro próby wypadły pomyślnie to dlaczego nie pozostawiono uruchomionych sygnalizatorów? Urządzenia wciąż nie działają w pełnym cyklu. – W celu przyzwyczajenia kierowców do sygnalizacji świetlnej w tym miejscu oraz faktu, że wprowadzenie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej wymaga zatwierdzenia jej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, obecnie pozostawiono żółte pulsujące światło – mówi nam  rzeczniczka pruszkowskiego starostwa.

Mieszkańcy Pruszkowa czekają na ustawienie sygnalizatorów na jeszcze jednym skrzyżowaniu. Chodzi tu o zbieg ulic Powstańców i Obrońców Pokoju.  – Jesteśmy w trakcie przygotowania postępowania przetargowego na budowę sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu – zaznacza Agnieszka Kuruliszwili.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.