Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Nadarzynie

Nadarzyn

Urząd gminy w Nadarzynie ogłosił przetarg na budowę aż 17 kilometrów nowych ścieżek dla rowerzystów.

Na realizację tej inwestycji Nadarzyn pozyskał spore dofinansowanie. Na początku sierpnia informowaliśmy, że gmina otrzyma dotację w wysokości prawie 7 mln zł z przeznaczeniem na ten cel. Teraz przyszedł czas, aby te pieniądze spożytkować. Nadarzyński urząd szuka firmy, która ścieżki zbuduje.

Gdzie dokładnie pojawią się nowe trasy rowerowe? Szlak o długości 6,2 km na odcinku Stara Wieś-Urzut-Rozalin (Stara Wieś: ul. Grodziska od granicy gminy do ul. Poziomkowej, ul. Poziomkowa; Stara Wieś: od ul. Grodziskiej do cieku Mrówka-Urzut, od cieku Mrówka do ul. Promyka, ul. Promyka od granicy robót S8 – do granicy gminy, Rozalin Kostowiec: ul. Przemysłowa od granicy robót S8).

Ponad 4,4 km ścieżki zaplanowano w miejscowości Stara Wieś przy ulicach Pieczarkowej, Brwinowskiej, Tarniny, Głogowej, Jemiołowej i Grodziskiej.

Szlak o długości 3,4 km powstanie wzdłuż drogi powiatowej Młochów-Krakowiany (Młochów: droga powiatowa od km. 0+308,5 do istniejącej ścieżki na skrzyżowaniu z drogą powiatową od ścieżki na skrzyżowaniu do granicy z gminą Tarczyn).

Blisko 3 km trasy rowerowej wybudowane zostaną na odcinku Nadarzyn-Walendów (Nadarzyn: styk z ścieżką z etapu I, Pl. Poniatowskiego, ul. Kościelna, ul. Warszawska, ul. Sitarskich, Przejazdowa, ul. Pruszkowska, ul. Wierzbowa styk ze ścieżką z etapu I; Walendów: ul. Nad Utratą od istniejącej ścieżki na skrzyżowaniu z drogą gminną do styku ze ścieżką na węźle Paszków).  

Całość ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Na oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem urząd gminy w Nadarzynie czeka do 4 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.