Nowe autobusy i nowe dwie linie

Pruszków

Od piątku 1 lipca obowiązuje nowa organizacja miejskiej komunikacji w Pruszkowie. Pasażerowie pojadą nowymi liniami autobusowymi i nowocześniejszą flotą.

Na ten dzień podróżni czekali długo. Dotychczas siatka połączeń autobusowych, ich rozkład jazdy i punktualność zasłużenie bywały obiektem kąśliwych uwag. Linie obsługiwali różni przewoźnicy, różnymi typami autobusów, na różnych biletach. Brakowało koordynacji, na czym tracili pasażerowie. Stąd pomysł na gruntowną rewolucję, która wchodzi w życie 1 lipca.

Co się zmieni? Przede wszystkim uruchomione będą dwie nowe linie. Numer 5 pojedzie na trasie Pruszków-Malichy, rozpoczynając i kończąc bieg na pętli przy ul. Spacerowej w Malichach. W kierunku Pruszkowa autobus pojedzie ulicami Dolną, Sadową, Partyzantów, Bohaterów Warszawy, a następnie Bolesława Prusa, al. Wojska Polskiego, Pogodną i Gordziałkowskiego. Wróci do Malich ulicami Powstańców, Chopina, Kościuszki, Prusa, Bohaterów Warszawy, Partyzantów i Sadową. Kursy co godzinę i co półtorej. W weekendy co dwie.

Autobusy nr 6 połączą Pruszków i Ożarów Mazowiecki. Start na pętli Osiedle Staszica, następnie ulicami Plantową, Powstańców, Staszica, Sienkiewicza, Kościuszki, Prusa, wiaduktem nad torami PKP, 3 Maja (tu aż pięć przystanków), Żbikowską i Ożarowską do stacji PKP Ożarów Mazowiecki. Podobną trasą autobusy wrócą do Pruszkowa. Wczesnym rankiem pojadą co trzydzieści minut, w godz. 8.40-15.20 co godzinę, potem co półtorej. W weekendy i święta kursy co 120 minut.

„Stare” trasy pozostają bez większych zmian. Nowością jest wprowadzenie kursów weekendowych na linii nr 2 oraz wydłużenie ośmiu kursów linii nr 4 do Parzniewa, na czym skorzystają mieszkańcy tamtejszego dużego osiedla. Wszystkie linie obsługiwać będzie PKS Grodzisk Mazowiecki, który gwarantuje, że autobusy będą nowe, wygodne i w jednolitej kolorystyce.

Ile będzie kosztował przejazd? Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca za bilet godzinny zapłacą 1 zł, za miesięczny – 50 zł. Dla pozostałych bilet jednogodzinny będzie kosztował 3 zł, a karnet 90 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.