Nowa toaleta miejska i więcej zieleni wokół WKD w Podkowie

Podkowa Leśna

Kolejne zmiany w otoczeniu stacji WKD Podkowa Leśna Główna. Od niedawna mieszkańcy korzystają z park&ride, a teraz do dyspozycji mają także nowoczesną toaletę, lepsze oświetlenie i więcej zieleni.

Zagospodarowaniem terenu wokół stacji zajęły się władze miasta. Efekty dokonale już widać, a zmiany są naprawdę spore. – Została postawiona nowoczesna toaleta miejska, latarnie w typie pastorał i wybudowane wiaty na rowery, nawiązujące swoją stylistyką do elementów drewnianych zabytkowej stacji WKD Główna. Cały teren jest monitorowany i dobrze oświetlony, więc mieszkańcy pozostawiający swoje samochody i rowery, bądź korzystający z parkingu np. wieczorem mogą   czuć się   znacznie bezpieczniej niż dotychczas – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Pojawiło się też dużo nowej zieleni, zasadzono dokładnie 5854 rośliny. – Zgodnie ze specyfikacją zamówienia nowo projektowana zieleń powinna spełniać funkcję wypoczynkową i rekreacyjną. Posadzone rośliny są różnorodne gatunkowo i atrakcyjne dla mieszkańców ze względu na zapach, kolor i fakturę liści, kwiatów i pędów. Zadaniem projektanta było stworzenie dekoracyjnej oprawy dla otoczenia stacji WKD i terenów przyległych przy jednoczesnym zachowaniu harmonijnego powiązania nowo urządzanego terenu z miejscowym krajobrazem – wyjaśnia podkowiański włodarz.

Największa zmiana to pojawienie się nowej miejskiej toalety. Szalet działa automatycznie i całodobowo. Wizualnie wpisuje się w otoczenie. Korzystanie z niego kosztuje 2 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.