Nowa stacja pomiaru zanieczyszczeń

Piastów

W Piastowie pojawiła się stacja monitorująca stan powietrza. To już druga tego typu instalacja na terenie miasta.

O smogu najczęściej przypominamy sobie gdy Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska alarmuje o znacznym przekroczeniu norm zanieczyszczeń oraz pogorszeniu jakości powietrza. Najbardziej odczuwamy to zimą, kiedy oprócz zanieczyszczeń z naszych samochodów szkodliwe pyły wydzielane są również z domowych pieców i kominków.

Smog towarzyszy nam również latem, głównie w centrach dużych miast. Wiele osób w ciepłe miesiące zapomina o tym by na bieżąco sprawdzać poziom zanieczyszczeń. Teraz mieszkańcy Piastowa i okolic wyniki pomiarów stanu powietrza będą mogli sprawdzić nie tylko poprzez specjalne aplikacje. Piastowski magistrat zamontował na budynku urzędu stacje monitorującą stan zapylenia pyłami PM2,5 i PM10 oraz stację monitorującą pogodę.

Odczyty ze stacji oraz informacje na temat temperatur na bieżąco można sprawdzać na stronie internetowej urzędu piastow.pl.

Warto dodać, że stacja pomiarowa zamontowana na budynku piastowskiego urzędu to drugie tego typu urządzenie na terenie Piastowa. Pierwsza stacja znajduje się przy ul. Pułaskiego 6/8.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.