Nowa jakość na Brzozowej

Nadarzyn

Kierowcy z przyjemnością mogą pokonywać ul. Brzozową w Walendowie. Wystarczyło 1,5 miesiąca, aby odcinek drogi w kierunku Łaz zmienił się nie do poznania.

Lepsze czasy w końcu zawitały na Brzozową. Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na moment, w którym nadejdą zmiany. Na drodze pojawiały się kolejne dziury, które były łatane, jednak efekt był daleki od ideału. W końcu zarządca drogi, w tym wypadku powiat, zajął się się jej modernizacją.

Duży krok w stronę przebudowy Brzozowej wykonano we wrześniu, kiedy to w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Pruszkowie podpisano umowę z firmą, która w postępowaniu przetargowym przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Prace na drodze powiatowej nr 2845W ruszyły 5 września. – Zakres robót obejmował przebudowę drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą 2860W – ul. Nad Utratą (łącznie ze skrzyżowaniem) do granicy powiatu. Łącznie ok. 1121 metrów – informuje Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Wystarczyło nieco ponad miesiąc, aby wykonawca uporał się z zadaniem. Na pierwszy rzut oka widać, że Brzozowa to już zupełnie inny standard. Czas przeznaczony na modernizację został w pełni wykorzystany. Kierowcy mogą korzystać z nowej nawierzchni, z myślą o pieszych na odcinku blisko 300 metrów pojawił się chodnik. Wykonano również takie elementy infrastruktury jak:  odwodnienie, studnia rewizyjna oraz wpust deszczowy.

Realizacja zadania pochłonęła ponad 670 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.