Nowa dyrektor brwinowskiej biblioteki

Brwinów

Kilka dni temu rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie. Została nim Danuta Barabasz.

Biblioteka publiczna funkcjonuje w trzech lokalizacjach gminy Brwinów – przy ul. Grodziskiej 12, Kościuszki (oddział dla dzieci i młodzieży) oraz w Otrębusach. Ale, nie tylko wypożyczymy tam książki, bowiem w każdym z tych miejsc organizowane m.in.: spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki czy „Wieczory z bajką”. Wszystkie zbiory to ponad 40 tys. woluminów, czytelnicy mogą korzystać też z audiobooków. Tak, że jest w czym wybierać.

8 maja przypadł Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, dzień później, burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i jego zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownikami i nową dyrektor Danutą Barabasz. – Podczas spotkania, które odbyło się 9 maja 2017 r. w filii Biblioteki w Otrębusach, burmistrz Arkadiusz Kosiński gratulował jej wyboru i życzył powodzenia wprowadzeniu placówki. Dziękował też wszystkim pracownikom za zaangażowanie i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Brwinów – relacjonuje brwinowski magistrat. 

Warto tutaj wspomnieć, że czytelnicy filii biblioteki w Otrębusach będą musieli zaplanować wypożyczanie lektur na zapas. Od 1 do 30 czerwca obiekt będzie nieczynny z powodu inwentaryzacji (każda biblioteka ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat przeprowadzić kontrolę faktycznego stanu zbiorów, a tyle czasu minęło już od ostatniego skontrum w Otrębusach).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.