Nocny pożar w kamienicy

Grodzisk Maz.

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru w kamienicy przy Placu Zygmunta Starego w Grodzisku Mazowieckim. – Trzeba było ewakuować mieszkańców – informują strażacy.

Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od Czytelnika. – W minioną noc doszło do pożaru w kamienicy w Grodzisku. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, karetka i policja. Ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy… – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Strażacy potwierdzają te doniesienia. Co dokładnie wydarzyło się na miejscu? –  Zaczęło się palić pomiędzy podłogą pierwszego piętra a sufitem parteru. Ponieważ konstrukcja sufitu była drewniania łatwo znalazł się tam ogień. Mieliśmy do czynienia z pożarem wewnętrznym ukrytym. Potrzebowaliśmy dostać się do niego. Dlatego przy pomocy sprzętu musieliśmy dostać się do wnętrza tej podłogi by ugasić pożar. Wtrakcie działań dziewięć osób z siedmiu lokali zostało ewakuowanych – mówi asp. Piotr Szałaz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Jedna osoba została zabrana do szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Była to starsza kobieta – dodaje.

Przyczyną pożaru był niesprawny piec. – Najprawdopodobniej do pożaru przyczynił się piec typu koza, który miał nieprawidłowo wykonane odprowadzenie spalin – podkreśla Szałas.

Straty są niemałe. Jak poinformowali nas strażacy dwa lokale są całkowicie wyłączone z użytkowania. W jednym z nich nie ma części podłogi natomiast w drugim sufitu. Ponadto do kolejnych dwóch lokali jest ograniczony dostęp z uwagi na to uszkodzony fragment podłogi na klatce schodowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.