Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska zmieniła lokalizację

Pruszków

Ważna informacja dla wszystkich mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Od 18 września zmieniła się lokalizacja Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. To rozwiązanie jest jednak tylko tymczasowe.

Zmiany wynikają z prac prowadzonych z Szpitalu na Wrzesinie. Chodzi to o roboty modernizacyjno-remontowe w głównym budynku lecznicy. Na czas prac, czyli od 18 września br. do 31 marca 2018 r. Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska została przeniesiona na ul. Andrzeja 23, gdzie znajduje się również przychodnia specjalistyczna.

Przypominamy, że lekarz dyżurujący udziela porad z zakresu podstawowej opieki medycznej. W dni powszednie dyżur trwa od godz. 18.00 do godz. 8.00 następnego dnia. W weekendy NiŚPL czeka na pacjentów od piątku od godz 18.00 do poniedziałku do godz. 8.00. Należy pamiętać, że w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej pracują dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie. Jeden pracuje stacjonarnie, a drugi w razie konieczności będzie pracował wyjazdowo.

Jeśli nagle poczuliśmy się gorzej, zabolał nas brzuch, zabrakło leków na receptę, lub od kilku dni chorujemy i potrzebujemy konsultacji z lekarzem – powinniśmy udać się właśnie na Nocną i Świąteczną Pomoc Lekarską. Karetkę powinniśmy wzywać tylko w nagłych przypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.