Niższa opłata za śmieci

Pruszków

Od 1 lipca rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z ulg za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby płacić mniej za śmieci, trzeba złożyć nową deklarację.

Rada Miejska w Pruszkowie przyjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Do tej pory mieszkańcy za odpady zbierane w sposób selektywny płacili 11 zł od osoby. Od 1 lipca stawka zostanie zmniejszona o 5 zł. – Większość mieszkańców Pruszkowa segreguje odpady. Teraz dodatkowo będą mogli skorzystać z ulgi – przyznaje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Należy zaznaczyć, że ze zniżki skierowane są do posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Wystarczy złożyć tylko nową deklarację, aby płacić mniej za śmieci. – Wnioski już czekają. Są dostępne w urzędzie miejskim oraz na stronie internetowej. Weryfikatorem jest Karta Dużej Rodziny. Jej posiadacze mogą korzystać z ulgi za odbiór odpadów komunalnych. Nie ma żadnych progów dochodowych, wystarczy Karta Dużej Rodziny. Należy złożyć nową deklarację i od 1 lipca płacić za śmieci 6 zł od osoby – przedstawia Jakubczak-Garczyńska.

Mieszkający w zabudowie jednorodzinnej deklarację mogą złożyć w urzędzie bądź drogą pocztową. Trzeba pamiętać o wskazaniu osób uprawnionych do ponoszenia niższej opłaty. Inaczej wygląda to w przypadku osób mieszkających w zabudowie wielorodzinnej. – Należy zwrócić się do zarządcy nieruchomości i okazać Kartę Dużej Rodziny. Na tej podstawie dokonane zostaną właściwe zmiany – wyjaśnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Formularz do wypełnienia można pobrać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.