Nietypowy gość pojawił się na posesji w Kozerkach

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy odnotowali ciekawy przypadek. Na posesji przy ul. Brazyliskiej pojawił się... łoś.

Do zdarzenia doszło 1 listopada. – Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu Naszych posesji. Otwarta brama lub furtka często jest dodatkową zachętą do odwiedzenia nas przez nieproszonych gości np. złodziei. W dniu wczorajszym strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie z ulicy Brazylijskiej na której miał przebywać ogromny łoś – informują grodziscy strażnicy miejscy.

Strażnicy nie zastali zwierzęcia po przyjeździe na miejsce, ale właściciele byli zaskoczeni wizytą tak dużego stworzenia. Łoś przedostał się na teren poprzez otwartą bramę. Co go do tego zachęciło ? Resztki roślinne z kompostownika. – Na granicy trzech sołectw Kozerki, Janinów, Kałęczyn w otulinie lasów, łąk na terenach podmokłych można spotkać coraz częściej łosie – ostrzegają strażnicy z Grodziska Mazowieckiego.

Co zrobić gdy łoś pojawi się w pobliżu nas? – Na początek można spróbować zwierzę wypłoszyć głośną rozmową, muzyką najlepiej otwierając mu bramę furtkę by mógł wyjść jeżeli sforsował ogrodzenie przeskakując je – przedstawiają funkcjonariusze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.