Nietrzeźwi zaczepiają przechodniów w parku

Region

Skwer z fontanną przed Urzędem Stanu Cywilnego i znajdujący się za nim Park Potulickich upodobały sobie osoby, które piją tam alkohol, albo są pod jego wpływem. Zaczepiają ludzi o drobne pieniądze, papierosy. Nie obce jest im wulgarne zachowanie i wykrzykiwanie niecenzuralnych słów.

O tym, że przeszkadza to mieszkańcom naszego miasta świadczą m.in. e-maile jakie dostajemy. ”Dość często przesiadują tam pijani śmierdzący ludzie. Czasem zdarza się, że zalegają na chodniku. Ich słownictwo pozostawia wiele do życzenia…” napisał jeden z internautów.

Mieszkańcy dziwią się, że nikt nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Gdy zapytaliśmy straż miejską o to, czy otrzymują zgłoszenia z prośbą o interwencję, usłyszeliśmy, że takowych nie było. Strażnicy zapewniają jednak, że funkcjonariusze pieszo patrolujący miasto podejmują działania. Proszą jednak, by przypadki zaczepiania mieszkańców przez nietrzeźwe osoby zgłaszać telefonicznie.

Kilkukrotnie w tych rejonach interweniowali natomiast pruszkowscy policjanci. Od początku lipca do połowy sierpnia było siedem zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju. Mundurowi przypominają, że za picie alkoholu w miejscu publicznym grozi 100 zł mandatu. Za używanie wulgaryzmów i niecenzuralnych słów możemy dostać nawet 500 zł mandatu.

Podobną karę przewiduje się za uporczywe zaczepianie i nagabywanie o drobne, czy papierosa. Jest to traktowane jako wykroczenie przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Kara jaką określa Kodeks Wykroczeń, to grzywna w wysokości 500 zł. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.