Nielegalne wyścigi po zmroku

Pruszków

Zapada zmrok, na ulice wyjeżdżają szybkie samochody. Trwa morderczy wyścig, w którym dominują prędkość i wysoka adrenalina. Czy takie obrazy mają miejsce w Pruszkowie?

Do naszej redakcji dotarły informacje o nielegalnych wyścigach organizowanych w Pruszkowie. – W ostatnim czasie w rejonie toru kolarskiego w Pruszkowie, dochodzi do wyścigów samochodowych i tzw. palenia gumy. Wszystko odbywa się późnym popołudniem i wieczorami, gdy tylko się ściemni. Takie zachowanie stwarza zagrożenie nie tylko dla mieszkańców pobliskich budynków, ale również osób odwiedzających basen. Niestety, na próżno szukać tu patroli policji czy straży miejskiej, które być może wyeliminowałyby to zjawisko – napisał jeden z czytelników w mailu skierowanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Policja również otrzymała wiadomość w tej sprawie. – Dotarła do nas informacja, że w okolicach ul. Andrzeja dochodzi do nielegalnych wyścigów samochodowych. Zajmiemy się tą sprawą i postaramy się ustalić, czy takie sytuacje mają miejsce – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mieszkańcy budynków znajdujących się w okolicy toru kolarskiego obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Liczą, że funkcjonariusze zatroszczą się o ich dobro. Jakie kroki podejmie policja? Kańka: – Będziemy obserwować ten teren. Do zadań ruchu drogowego będzie należało patrolowanie rejonu, który został podany jako miejsce wyścigów.  Podejmiemy niezbędne zadania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.