Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu

Pruszków

Gromada osób wyruszyła równo o godzinie 10 spod budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Był to marsz zorganizowany z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. To cykliczna akcja, która odbywa się w Pruszkowie co roku.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W Polsce liczbę osób z autyzmem szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy – zaburzenie występuje u jednego na sto dzieci. 2 kwietnia najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie zostają podświetlane na niebiesko, by przypomnieć o tym wyjątkowym dniu.

Z uwagi na święta Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu zorganizowano 4 kwietnia. Przed budynkiem starostwa zgromadziło się naprawdę wiele osób. Oczywiście motywem przewodnim był kolor niebieski, który objawiał się w postaci koszulek i balonów.

Ale „Niebieski Spacer” to nie wszystkie wydarzenia jakie odbędą się na terenie Pruszkowa w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu:

Autyści pływają – I Pruszkowskie Zawody Pływackie dla uczniów z autyzmem z Powiatu Pruszkowskiego: 5 kwietnia, godz. 10.00. Organizatorzy: Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek” oraz Miejska Kryta Pływalnia KAPRY w Pruszkowie. Imprezę będą wspierać uczniowie LO im. Kościuszki w Pruszkowie.

Na Niebiesko dla Przylądka – Internetowa Niebieska Akcja na profilu facebook Szkoły Przylądek.

Nie taki autyzm straszny… – wykład i warsztaty wprowadzające w zagadnienie autyzmu dla uczniów LO im. Kościuszki w Pruszkowie: 27 marca, godz. 14.30.

Bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem – wtorki i czwartki o godz. 14.30 w siedzibie Szkoły dla dzieci z autyzmem „Przylądek” (Pruszków, ul. Staszica 1). Zgłoszenia pod nr 22 720 11 24.

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.