Niebezpieczny początek weekendu

Region

Początek weekendu nie należał do najbezpieczniejszych. W piątkowy wieczór doszło do wypadku na autostradzie A2, a w sobotnie przedpołudnie w Parzniewie został potrącony rowerzysta.

W piątkowy wieczór około godz. 19.20 na autostradzie A2 w rejonie węzła Pruszków doszło do wypadku z udziałem motocyklista. – Kierujący motocyklem poruszał się w kierunku Pruszkowa. Chciał zjechać na prawy pas. Jadący obok citroen zjechał i zderzył się z motocyklem – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Motocyklista trafił do szpitala – dodaje.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie w Parzniewie. Tu potrącony został rowerzysta. – Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 11.00. Rowerzysta poruszał się drogą wzdłuż torów z Pruszkowa do Brwinowa. W pewnym momencie postanowił skorzystać ze ścieżki rowerowej. Zszedł z roweru i przeprowadzał go przez jezdnię. Kierowcy, którzy jechali za nim przepuścili go. Niestety rowerzysta przechodząc ze swoim jednośladem nie upewnił się czy z przeciwnej strony nic nie jedzie – wyjaśnia podkom. Kańka.

Tymczasem od strony Brwinowa poruszał się samochód Renault. – Kierowca chciał ominąć rowerzystę, który wtargnął na pasy. Kierownca Renault odbił w drugą stroną i lekko otarł się o pieszego, który wpadł do przydrożnego rowu. Renault uderzył jednak w jadącego drugim pasem Volkswagena. Kierujący Renault popełnił wykroczenie bowiem badanie alkomatem wykazało, że jest w stanie po spożyciu alkoholu – dodaj podkom. Kańka.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu. Zwłaszcza tych poruszających się jednośladami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.