Nie zostawiajcie zwierząt i dzieci w nasłonecznionych autach!

Grodzisk Maz.

Pogoda nie jest jeszcze iście letnia, ale gorące powietrze zbliża się wielkimi krokami. Strażnicy miejscy z Grodziska podjęli już pierwszą interwencję dotyczącą pozostawienia psów w nasłonecznionym samochodzie. Również pamiętajmy, by nie pozostawiać dzieci w gorących wnętrzach pojazdów.

Dni mamy coraz cieplejsze, w niektóre dni termometry pokazywały już 25 stopni Celsjusza. Dlatego już teraz grodziscy strażnicy przypominają, by wewnątrz aut nie pozostawiać zwierząt i dzieci, zwłaszcza, że odnotowali już pierwszą taką interwencję. Mężczyzna zamknął w pojeździe trzy psy i poszedł na zakupy. 

– Dostaliśmy zgłoszenie od mieszkańca który czujnie zauważył, że na parkingu przy sklepie NETTO na ul. Matejki w samochodzie marki polonez są wewnątrz pojazdu zamknięte aż 3 psy. Po przybyciu na miejsce patrolu rowerowego, po ok. 10 minutach stwierdzono, że właściciel zostawił uchylone okno w samochodzie oraz otwarte drzwi – informują strażnicy. – Przypominamy, że samochód narażony na promienie słoneczne nagrzewa się jak piekarnik. Nawet uchylone okna przy wyższej temperaturze nie są rozwiązaniem. Właściciela pojazdu w tym przypadku solennie pouczono – dodają.

Strażnicy przypominają, że za zamykanie zwierząt w takich warunkach grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Warto zwrócić uwagę też na dzieci. W przeszłości dochodziło do sytuacji, gdy nieodpowiedzialni rodzice zostawiali małe dzieci wewnątrz pojazdów. Warto mieć na uwadze, że tak skrajna nieodpowiedzialność może zakończyć się tragedią.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.