Nie daj się oskubać

Region

„Nie daj się oskubać” to hasło kolejnej już edycji kampanii prowadzonej przeciw kieszonkowcom w komunikacji miejskiej. Choć organizuje ją Zarząd Transportu Miejskiego to warto pamiętać o udzielonych radach również w innych miejscach.

Świąteczny pośpiech i głowa zaprzątnięta dylematami dotyczącymi prezentów sprawiają, że łatwo padamy łupem kieszonkowców. Otwarta torebka czy telefon trzymany w tylnej kieszeni spodni to wabiki na złodziejaszków. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy i kto nas okradł. Zdziwienie pojawia się, gdy sięgamy po portfel, a okazuje się, że w kieszeni do której go schowaliśmy – nie ma ani portfela, ani pieniędzy.

Jak zatem ustrzec się złodzieja i nie paść ofiara kradzieży? Warszawski ZTM daje kilka wskazówek: zamkniętą torbę trzymaj zawsze przed sobą, nie pokazuj zawartości portfela, nie noś portfela i telefonu w tylnej kieszeni spodni oraz przednich kieszeniach ubrania i noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę. W okresie świątecznym lepiej płacić kartą płatniczą. Gdy zostanie skradziona lub zgubiona można ją szybko i łatwo zablokować w banku. To zagwarantuje, że nasze pieniądze będą bezpieczne.

Z tych wskazówek warto korzystać nie tylko w pojazdach komunikacji miejskiej. Trzeba pamiętać, że w centrach handlowych czy na targowiskach również mogą czaić się kieszonkowcy. Postarajmy się więc nie tracić głowy z gorączce zakupów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.