Nie brakowało kolizji i nietrzeźwych kierowców

Region

W ocenie policji długi weekend na regionalnych drogach był bezpieczny. Nie brakowało jednak tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”.

Akcja bezpieczny weekend trwała od 12 do 15 sierpnia. W tym czasie funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole, podczas których zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość. Dużą uwagę przywiązywano również do stanu trzeźwości kierowców.

Na pruszkowskich drogach doszło do dwóch wypadków, w których ucierpiały trzy osoby. Policja odnotowała również 9 kolizji oraz zatrzymała 11 nietrzeźwych kierowców. – Długi weekend był ogólnie spokojny. Uwagę przykuwa duża liczba nietrzeźwych kierowców. Intensywne kontrole trzeźwości pozwoliły ujawnić osoby, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu – podaje sierż. szt. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W ciągu długiego weekendu w powiecie pruszkowskim skradziono trzy rowery. Policjanci odnotowali również jedno włamanie do samochodu.

Z kolei w powiecie grodziskim w ciągu długiego weekendu doszło do jednego wypadku oraz sześciu kolizji. Nie było osób rannych. Funkcjonariusze zatrzymali również uczestników ruchu na „podwójnym gazie”, jednak mniej niż w Pruszkowie. – Łącznie było ich czterech, w tym dwóch rowerzystów. Policjanci wystawili 48 mandatów i trzy wnioski do sądu. Zatrzymano dwa prawa jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne. Przeprowadzono 382 kontrole trzeźwości. Ogólnie na grodziskich drogach było bezpiecznie – przedstawia asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W skali kraju zatrzymano 1278 nietrzeźwych kierowców. Doszło do 373 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 37 osób.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.