Nie będzie betoniarni w Raszynie

Raszyn

Od ponad roku mieszkańcy Raszyna żyli budową betoniarni przy ul. Słowikowskiego w Raszynie. Mogą już odetchnąć, gdyż ich czarne sny nie spełnią się. Inwestor wycofał wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

Miesiące pełne obaw i strachu – takie odczucia wśród mieszkańców Raszyna wywoływała budowa betoniarni. Choć były to dopiero plany, nie brakowało osób, które pragnęły wyrazić swoją dezaprobatę dla inwestycji. W końcu chodziło o spokój i komfortowe warunki do mieszkania. Budowa betoniarni wiązało się ze spadkiem cen nieruchomości i groźbą zwiększenia zabudowy przemysłowej.

W marcu informowaliśmy, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wezwał inwestora do uzupełnienia dokumentu w zakresie ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami oraz szczegółową analizę oraz propozycję metod załagodzenia konfliktów społecznych. Przeczytasz o tym tu. W sprawie nastąpił zwrot, który powinien ucieszyć mieszkańców Raszyna – W dniu 20 czerwca 2017 roku do organu gminy wpłynęło pismo  inwestora wycofujące wniosek wszczynający postępowanie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni betonu towarowego przy ul. Słowikowskiego na działkach nr ew. 104/4 i 104/5 w obrębie Raszyn 01 – poinformował nas Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Na obecną chwilę budowę betoniarni przy Słowikowskiego należy rozpatrywać w kategorii wspomnień. – Wójt gminy Raszyn wydał decyzję umarzającą wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni betonu towarowego przy ul. Słowikowskiego, to kończy  postępowanie – tłumaczy Kucharski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.