Nastoletni recydywista

Region

Jazda po pijanemu, podanie fałszywych danych i ucieczka z zakładu karnego – to tylko część informacji z kartoteki nastoletniego mieszkańca Pruszkowa. Teraz chłopak usłyszy zarzuty.

W nocy z wtorku na środę, kilka minut po północy policjanci patrolujący ulice Pruszkowa dostrzegli jadący ulicą skuter. Kierujący nim chłopak na widok radiowozu przyspieszył i wjechał miedzy bloki. Mundurowi postanowili zatrzymać nastolatka do kontroli.

Podczas rutynowych czynności funkcjonariusze odkryli, że kierujący skuterem chłopak jest pod wpływem alkoholu. Nastolatek na polecenie policji podał swoje dane, jednak coś jego zachowaniu wzbudziło czujność mundurowych. 16-latek został przewieziony na komisariat. Podczas sprawdzania odcisków palców nastolatka z informacjami z policyjnej bazy danych okazało się, że nastolatek nie jest tym, za kogo się podaje.

Zatrzymany chłopak przyznał się, że podczas kontroli podał dane starszego brata. Wyjaśnił, że nie stawił się w zakładzie poprawczym po zakończeniu przepustki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości nastolatka okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie.

16-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowana pojazdem w stanie nietrzeźwości. Chłopak zostanie przymusowo doprowadzony do zakładu poprawczego. Zebrane materiały trafia natomiast do sądu rodzinnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.