Naprawiają drogi destruktem

Nadarzyn

Kierowcy często narzekają na stan dróg. Włodarze gminy Nadarzyn wpadli na pomysł, aby stan niektórych ulic poprawić za pomocą destruktu. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. na ul. Głogowej w Starej Wsi.

Usypać, uwałować nawierzchnię, następnie utrwalić ją emulsją bitumiczną i utwardzić. Należy jeszcze zamówić dobrą pogodę i wszystko gotowe. Efekt? Znaczna poprawa nawierzchni, a zarazem bezpieczeństwa ruchu. Gmina Nadarzyn postanowiła zastosować destrukt na kilku drogach i przekonać się, czy warto stosować takie rozwiązanie.

Pierwsze efekty są już widoczne. – Jezdnia ul. Głogowej została naprawiona z wniosku grupy mieszkańców Starej Wsi – przedstawia Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn. – Na odcinki pilotażowe, ul. Głogowa w Starej Wsi i ul. Cygańska w Wolicy, roboty naprawcze wykonywane są na podstawie umowy z firmą PPHU EFEKT Sp. z o.o. z/s w Warszawie wyłonionej w wyniku zapytania ofertowego. Wykonawca we własnym zakresie zobowiązany był do pozyskania destruktu, nie był zobowiązany do podania ceny za destrukt – dodaje.

Na ul. Cygańskiej w Wolicy roboty zbliżają się do końca. Należy spodziewać się, że to nie koniec tego typu napraw. Gmina ogłosiła przetarg na modernizację dróg z użyciem destruktu. Do urzędu wpłynęła jedna oferta, która opiewa na blisko 2,4 mln zł. Gmina analizuje złożone dokumenty.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.