Napadli na 18-latka w centrum Grodziska

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napaść, pobicie i próbę kradzieży, jakich dopuścili się w miniony piątek. W okolicach dworca PKP ich ofiarą padł 18-letni chłopak.

Do incydentu doszło w piątek wieczorem, ale o szczegółach sprawy grodziscy policjanci poinformowali dopiero teraz. Trzej napastnicy zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Najbliższy czas spędzą więc za kratami. Za co dokłądnie odpowiedzą? – W piątek przed 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolicę dworca PKP, gdzie miało dojść do bójki. Na miejscu zastali kilka osób, z relacji których wynikało, że kilka minut wcześniej jedna z nich została zaatakowana przez grupę nieznanych mężczyzn. Napastnicy mieli żądać oddania przez niego roweru, a gdy się nie zgodził, został z niego zrzucony, a następnie pobity – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Rozpoczęły się poszukiwania z wykorzystaniem zapisów monitoringu miejskiego. – Na nagraniach policjanci szybko rozpoznali trzech mężczyzn, znanych im z innych interwencji. Natychmiast pojechali do domu jednego z nich, gdzie zastali całą podejrzaną trójkę. 19-latek, 23-latek i 24–latek zostali zatrzymani. Przy jednym z nich policjanci znaleźli dowód osobisty innej osoby. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie Kacprowi W., Damianowi G. i Grzegorzowi P. zarzutów wspólnego dokonania usiłowania rozboju. Pierwszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za ukrywanie czyjegoś dokumentu. Po przesłuchaniu całej trójki złożony został wniosek o zastosowaniu wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na trzy miesiące. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Zych.

W całej historii jest także pozytywny bohater. – Prosimy o zgłoszenie się do grodziskiej komendy mężczyzny, który 11 maja przed 22.00 w okolicy przystanku autobusowego na ul. 1 Maja próbował pomóc pokrzywdzonemu – apelują grodziscy policjanci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.