Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Region

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim jest najlepsza w całym garnizonie warszawskim – wynika z tzw. odprawy rocznej przygotowywanej przez Komendę Stołeczną Policji w Warszawie.

Duża wykrywalność przestępstw i wykroczeń w powiecie grodziskim w stosunku do innych komend zadecydowały o tym, że grodziska policja osiągnęła tam wysoką pozycję. W odprawie za 2010 r. udział wzięło 16 jednostek rejonowych i powiatowych z Warszawy i miejscowości podwarszawskich, m.in. z Pruszkowa, Otwocka i Mińska Mazowieckiego. Zastępca komendanta stołecznego policji insp. Tadeusz Bereda złożył gratulacje dla grodziskich policjantów na ręce szefa Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Krzysztofa Krzyżanowskiego.

Co jeszcze miało wpływ na tak dobry wynik? – To przede wszystkim dobra praca policjantów: licznie podejmowane działania prewencyjne, m.in. przez zamieszczanie informacji w internecie i rozmowy z mieszkańcami oraz duża liczba patroli policyjnych. Naszą kadrę stanowią dobrze wyszkoleni policjanci, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje – mówi sierż. szt. Sławomir Janowiec, oficer prasowy grodziskiej komendy. – Do kwestii bezpieczeństwa mieszkańców przywiązujemy ogromną wagę i dlatego, moim zdaniem, jest to jeden z powodów, dla których wiele osób przeprowadza się na teren naszej gminy – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. We wrześniu ubiegłego roku burmistrz został odznaczony medalem za wybitne zasługi dla policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.