Nagroda główna dla parku w Podkowie

Podkowa Leśna

Podkowiański Park Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

O tym, że park w Podkowie Leśnej został nominowany do konkursu informowaliśmy już w lipcu. Wówczas burmistrz miasta nie krył zadowolenia. – Sama nominacja jest bardzo dużym wyróżnieniem. Jednocześnie utwierdza mnie w przekonaniu, że obrany kierunek i pomysł na rewitalizację przestrzeni publicznych w Podkowie Leśnej jest jak najbardziej słuszny – mówił nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Wczoraj, 21 września odbyło się wręczenie nagród. Park Przyjaźni Polsko-Węgierskiej otrzymał najwyższą z możliwych, czyli pierwsze miejsce. Jury doceniło zagospodarowanie historycznej przestrzeni publicznej dla założenia urbanistycznego miasta. Zaniedbany teren zielony zmienił się w wielofunkcyjną przestrzeń o dominującej funkcji rekreacyjnej, z której mogą korzystać mieszkańcy.

Zmiana oblicza parku została przeprowadzona w ubiegłym roku. Prace zostały podzielone na dwie części. Najpierw zajęto się kwestiami natury technicznej, a następnie uporządkowano szatę roślinną. Finalny efekt wprawił w zachwyt wiele osób. – Podstawowym celem konkursu jest kształtowanie nowoczesnego wizerunku kraju poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych, utrzymanych na poziomie jakościowo nie odbiegającym od aktualnych światowych standardów w tej dziedzinie – tłumaczy burmistrz Podkowy Leśnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.