Nadszedł czas na remont Armii Krajowej

Brwinów

W zeszłym roku przebudowano 130-metrowy odcinek ul. Armii Krajowej w Brwinowie. Urząd uznał, że teraz trzeba doprowadzić sprawę do końca. Brwinowski magistrat szuka wykonawcy inwestycji.

Wokół ul. Armii Krajowej było sporo zamieszania. Wszystko przez firmę, która na skrzyżowaniu z ul. Zgody zajmowała się jednym z budynków. – Od dwóch lat mamy dokumentację na całą ul. Armii Krajowej. Zwlekaliśmy z przebudową ze względu na dewelopera, który zapewniał nas, że do maja 2015 roku upora się z inwestycją. Pojawiły się problemy. Nie mogliśmy czekać i w ubiegłym roku wyremontowaliśmy 130-metrowy odcinek Armii Krajowej. Pojawił się kolejny deweloper, który zapewniał, że do wiosny upora się z robotą, jednak inwestycja stoi. Nie możemy przeciągać przebudowy Armii Krajowej. Musimy wykonać drugi etap – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Nadszedł czas, aby cała ulica była jednolita. Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Armii Krajowej i szuka wykonawcy zadania. Jakie zmiany są planowane? Nie obędzie się bez przebudowy chodnika oraz remontów zjazdów. Najważniejszym elementem jest modernizacja nawierzchni. Zadowoleni powinni być kierowcy, gdyż pojawią się parking i miejsca postojowe. Planowane jest także wyniesienie skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zgoda. 

Urząd czeka na oferty do 14 września. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do 30 listopada br. 

Brwinowski magistrat wykonał kolejny krok do przebudowy Armii Krajowej. Po drodze pojawiały się problemy, jednak czy to ich koniec? Co w przypadku, gdy po remoncie deweloper wjedzie ciężkim sprzętem na Armii Krajowej i będzie chciał zająć się budynkiem? Burmistrz znalazł rozwiązanie. – Wprowadzimy ograniczenia tonażowe, co uchroni drogę przed ewentualnymi zniszczeniami – przedstawia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.