Nadszedł czas na drugą część

Brwinów

Brwinowski magistrat zamierza zająć się przebudową ul. Armii Krajowej. Będzie to drugi etap inwestycji.

Pierwsza część robót, która objęła 130-metrowy odcinek drogi wykonano w 2015 roku. W ramach prac wybudowano jezdnię i miejsca postojowe, a także przebudowano chodnik. Drugi etap prac na Armii Krajowej brwinowski urząd chciał przeprowadzić w ubiegłym roku, jednak na przeszkodzie stanęły finanse.

W sierpniu magistrat ogłosił przetarg, ale zgłosiła się tylko jedna firma. Brwinów na inwestycję przygotował kwotę w wysokości ponad 850 tys. zł, a złożona oferta opiewała na 1,2 mln zł. Urząd miał jeszcze kilka miesięcy, żeby ponowić postępowanie, jednak tego nie zrobił. – Ogłosiliśmy przetarg dość późno. Chcieliśmy mieć trochę oszczędności na 2017 rok i przesunęliśmy inwestycję. Liczymy, że teraz wpłynie więcej ofert i nie będzie problemów z wyborem – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Oferty w postępowaniu można składać do 1 lutego. W ramach prac zostanie wykonana pełna konstrukcja jezdni, planowana jest budowa kanalizacji, remont zjazdów i przebudowa chodnika. – Wraz z drogą wybudujemy parking przy cmentarzu na kilkanaście samochodów. W związku z tym zakres robót jest nieco większy – zaznacza burmistrz Brwinowa.

Tylko kataklizm mógłby sprawić, że inwestycji nie udałoby się zrealizować w tym roku. – Zakładamy, że umowę podpiszemy do połowy lutego. Firma będzie miała pięć miesięcy na realizację zadania. Sprawny wykonawca powinien wyrobić się do wakacji. W najgorszym wypadku wszystko powinno być gotowe w lato – mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.