Nadarzyn czeka na wybory uzupełniające

Nadarzyn

Wojewoda mazowiecki wyznaczył termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Nadarzyn na 10 kwietnia. Mieszkańcy zdecydują o przyznaniu dwóch mandatów.

Taka decyzja wojewody związana jest z faktem wygaszenia mandatów dwóch radnych. Sprawa Piotra Miszczuka i Marcina Zaborowskiego związana była z niezłożeniem przez nich oświadczeń majątkowych w wyznaczonym terminie. W związku z wygaszeniem ich mandatów konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Te odbędą się 10 kwietnia. Uczestniczyć w nich będą tylko mieszkańcy Nadarzyna z dwóch okręgów wyborczych.

Sprawa wygaszenia mandatów Miszczuka i Zaborowskiego trwała kilka miesięcy. Obaj zostali wybrani na radnych w listopadzie 2014 roku. 1 grudnia doszło do zaprzysiężenia i i zgodnie z prawem mieli 30 dni na złożenie oświadczeń majątkowych, jednak tego nie uczynili. Do Miszczuka i Zaborowskiego zostało wysłane wezwanie listem poleconym. Twierdzili, że przesyłki nie otrzymali. Oświadczenia majątkowe złożyli dopiero 2 marca, a więc po upływie terminu.

Sprawą zajęła się Rada Gminy, która na sesji 6 marca większością głosów przyjęła uchwałę o wygaszeniu mandatów Miszczuka i Zaborowskiego. Radni zgodnie twierdzili, że termin złożenia oświadczenia był nieodpowiedni. Mieli wiele uwag, co do zaistaniałej sytuacji. Decyzję o uchyleniu mandatów zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, jednak ten nie znalazł żadnych nieprawidłowości. Miszczuk i Zaborowski przekazali sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten uznał, że decyzja o wygaszeniu mandatów jest zgodna z prawem.

Kto musi szykować się na wybory? Poniżej podział okręgów w Nadarzynie.

Okręg wyborczy nr 1 w Nadarzynie – ulice: Al. Katowicka, Babiego Lata, Graniczna, Karmelowa, Kościuszki, Krucza, Kubusia Puchatka, Makowa, Małego Księcia, Morelowa, Mszczonowska,  Sęczkowa,  Starowiejska, Szyszkowa, Świerkowa, Tulipanowa, Wiśniowa, Zielonej Łąki, Żółwińska.

Okręg wyborczy nr 2 w Nadarzynie ulice: Akacjowa, Błońska, Fiołkowa, Leśna, Maciejki, Malwy, Mała, Modrzewiowa, Nad Mrówką, Plantowa, Podleśna, Pruszkowska, Wierzbowa, Wiosenna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.