Na Wrzesinie działa już szkoła rodzenia

Pruszków

Wiele przyszłych mam obawia się porodu. Aby je odpowiednio przygotować w pruszkowskim szpitalu powiatowym uruchomiono szkołę rodzenia.

Okres ciąży i sam poród zmieniają życie rodziny. Oczekiwanie na potomka wymaga wielu przygotowań. Dla przyszłych mam ten okres jest szczególnie trudny. Podczas ciąży ciało i psychika kobiety przechodzą wiele zmian. Zazwyczaj gdy pojawiają się pewne „symptomy” ciąży lub niepewność dotycząca samego porodu kobiety szukają wyjaśnień w internecie. Kłopot w tym, że źródła informacji nie zawsze są rzetelne.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które dotyczą ciąży i porodu w pruszkowskim szpitalu powiatowym na Wrzesinie uruchomiono szkołę rodzenia. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproponowana przeze mnie idea stworzenia w naszym szpitalu powiatowym szkoły rodzenia spotkała się z akceptacją i przychylnością radnych powiatu pruszkowskiego – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Mam nadzieję, że dzięki niej w naszym szpitalu będzie przychodziło na świat jeszcze więcej dzieci. Ostatnio pobity został rekord urodzeń, zatem jestem pełen nadziei, że to tylko początek tak dobrych wiadomości – dodaje starosta.

Nauka w szkole rodzenia jest bezpłatna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego i najlepszych warszawskich szpitali położniczych. Do programu mogą zapisać się kobiety na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży, które są zameldowane na terenie powiatu. Do udziału w zajęciach warto zachęcić również partnerów. W ramach zajęć przyszli rodzice otrzymają szereg informacji o ciąży, porodzie i macierzyństwie. W trakcie części praktycznej rodzice poznają ćwiczenia wzmacniające i relaksujące, które pomogą młodym mamom. – Ideą stworzenia Szkoły Rodzenia jest zachęcenie ciężarnych kobiet do porodów naturalnych poprzez edukację i profesjonalne przygotowanie – tak, aby przyszła mama była na ten moment w pełni gotowa – podsumowuje Tomasz Sławatyniec, dyrektor szpitala powiatowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.