Na wizytę w urzędzie umów się przez internet

Region

Pruszkowskie starostwo powiatowe wprowadziło tak zwany system kolejkowy. Dzięki temu na wizytę w urzędzie będzie można umówić się przez internet.

To rozwiązanie ma ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych. Ile razy zdarzyło nam się trafić na gigantyczną kolejkę w celu uzyskania jakiegoś zaświadczenia lub uzyskania ważnych informacji. System kolejkowy umożliwi dokładne zaplanowanie wizyty na wybrany przez nas dzień i godzinę.

– Z pomocą systemu kolejkowego można umówić się na wizytę na stanowiskach z zakresu architektury, geodezji, komunikacji (prawa jazdy i rejestracja pojazdów), paszportów (z wyłączeniem kas), oraz kancelarii. System działa intuicyjnie i nie powinien nikomu sprawić kłopotów. W prosty sposób pozwala przejść przez formularz rejestracyjny wybierając tematykę spotkania, datę i godzinę, na którą chcielibyśmy zarejestrować swoją wizytę. Później zostaje nam tylko czekać na wyznaczony dzień i przyjść do Urzędu koniecznie minimum 10 minut wcześniej, aby pobrać bilet wpisując otrzymany drogą mailową numer identyfikacyjny na monitorze biletomatu – informuje starostwo.

Póki co system działa w trybie testowym. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli przekazać do urzędu swoje sugestie co do funkcjonowania i ewentualnego poszerzenia oraz usprawnienia systemu. Władzom powiatu zależy bowiem, by system spełniał jak najwięcej oczekiwań użytkowników, czyli mieszkańców.

System kolejkowy jest dostępny tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.