Na Stawach Walczewskiego pojawiły się nowe drzewa

Grodzisk Maz.

Wokół grodziskich Stawów Walczewskiego pojawiły się kolejne nasadzenia. To pierwszy etap zagospodarowania zieleni, który będzie kontynuowany wiosną.

Przebudowa Stawów Walczewskiego budzi emocje wśród mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. Trudno się dziwić, bowiem to jedna z najważniejszych grodziskich inwestycji. Miasto przygotowywało się do tego przedsięwzięcia od kilku lat. Efekty można już podziwiać, ponieważ najważniejszy etap związany z rozbudową zbiorników wodnych został zakończony pięć miesięcy przed czasem.

Wykonano szereg prac. Pogłębiono główny zbiornik, wybudowano drugi staw i nasadzono aż 170 drzew. Grodziski magistrat poinformował za pomocą portalu społecznościowego – Facebook, że rozpoczęły się kolejne nasadzenia zieleni. Posadzono m.in. brzozy, olchy, wierzby płaczące i szpaler grabów wzdłuż betonowego ogrodzenia.

Czy to kolejny etap prac? – Nasadzenia oraz zieleń to jest zupełnie inny nabór środków i działań, ale cały czas realizujemy pierwszy etap. To co było możliwe zostało posadzone. Kolejne nasadzenia będą wykonane wiosną, bo w tej chwili mamy mniejsze szanse na przyjęcie się tej zieleni – odpowiada Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Portal WPR24.pl dowiedział się, że kolejny etap ma wystartować wiosną przyszłego roku. – Ogólnie rzecz ujmując, kompleksowa budowa Stawów Walczewskiego to program na 2-3 lata. Przed czasem zakończyliśmy etap gruntowny. Mowa o wykopaniu niecek zbiorników i napełnieniu ich wodą. Na wiosnę planujemy realizację drugiego etap, czyli wykonanie małej architektury. Ale w tej sprawie dopiero będziemy ogłaszać przetarg – zaznacza Galiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.