Na rowerach będą zwiedzać Milanówek

Milanówek

Pasja rowerowa łączy i pozwala odkrywać nowe miejsca. Tym razem Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej zawita do Milanówka. Organizatorzy zadbali o każdy detal i przygotowali dla śmiałków ciekawą trasę.

Za przygotowanie imprezy odpowiada Sekcja Turystyki Rowerowej Milanówek. W dniach 10-12 czerwca odbędzie się XIV Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej. Tym razem padło na Milanówek i okoliczne miejscowości. – Od pięciu lat uczestniczymy w zlotach. Rok temu dowiedzieliśmy się, że to nam przypadnie rola zorganizowania kolejnego zjazdu – mówi Adam Matusiak z STR Milanówek.

Uczestnicy zjazdu spotkają się już w piątek w Julinku, gdzie przygotują się do trasy. Kolejnego dnia po śniadaniu ruszą w drogę. Pierwszy etap liczy 31 kilometrów i prowadzi od Julinka przez Grądki, Pass, Bieniewice, Chlebnię do Milanówka. W mieście-ogrodzie uczestnicy zlotu poznają jego historię oraz wezmą udział w atrakcjach w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody. Następnie udadzą się do Otrębus, gdzie zwiedzą siedzibę zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Miłośnicy rowerowych wypraw będą mieli okazję poznać klimat regionu oraz najciekawsze miejsca. Trzeci etap to powrót z Otrębus do Julinka. Wieczorem na uczestników czeka zabawa.

Organizatorzy stanęli przed trudnym zadaniem. Głównym celem jest przedstawienie regionu w taki sposób, aby zapadł uczestnikom zlotu w pamięć. – Długo zastanawialiśmy się, co pokazać. Podczas zlotu chcemy połączyć sport z częścią artystyczną. Planowana jest nauka tańca w siedzibie Mazowsza. Nad przygotowaniami pracowaliśmy od roku. Do dyspozycji miałem dobrą i zgarną ekipę. Stanęliśmy przed ciężkim zadaniem, ale jesteśmy przygotowani na wizytę gości. Przyjedzie 128 osób z 17 klubów z całej Polski – podaje Matusiak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.