Na Regulską trzeba poczekać

Michałowice

Wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze do zakończenia modernizacji ul. Regulskiej w Michałowicach. Na przeszkodzie stanęły... warunki atmosferyczne.

Pierwsze kroki do rozpoczęcia przebudowy ul. Regulskiej gmina Michałowice uczyniła w ubiegłym roku. Urząd ogłosił postępowanie przetargowe i wyłonił wykonawcę zadania, który zrealizowanie wszystkich prac wycenił na 1,3 mln zł. Oprócz przebudowy 520-metrowego odcinka drogi, musiał również zająć się budową ciągu pieszo-rowerowego oraz robotami sanitarnymi, oświetleniowymi i energetycznymi. 

Prace wystartowały na początku marca br. Finał modernizacji Regulskiej miał nastąpić wraz z końcem czerwca. Tak się jednak nie stało. Wszystko przez pogodę, która wstrzymała część prac. – Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca – poinformowała gmina Michałowice.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie inwestycji. Zza chmur wyjrzało słońce, więc wszystko powinno dobrze się skończyć. – Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne po raz kolejny nie spowodują przesunięcia terminu zakończenia prac i będziemy mogli ruszyć ul. Regulską oraz nowym ciągiem pieszo-rowerowym już pierwszego dnia sierpnia – podał michałowicki urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.