Na łyżwy do Mszczonowa

Region

W wielu miejscowościach naszego regionu plany uruchomienia lodowiska pokrzyżowała zbyt łagodna jak na zimę pogoda. Dodatnie temperatury nie są straszne krytej ślizgawce w pobliskim Mszczonowie.

Tafli dla miłośników jazdy na łyżwach póki co nie udało się uruchomić ani w Pruszkowie, ani w Grodzisku. Z dużymi perypetiami lodowisko ruszyło w Piastowie, do uruchomienia własnego szykuje się Brwinów. Co zrobić jeśli nie chcemy czekać i już w ten weekend zabrać przyjaciół lub rodzinę na ślizgawkę? Wystarczy wybrać się na wycieczkę do Mszczonowa.

Na terenie tamtejszych term od 10 grudnia działa już zadaszony obiekt dla łyżwiarzy. Wstęp na godzinę dla osób dorosłych kosztuje 6 zł (zniżka dla seniorów powyżej 65. roku życia – 4 zł), dzieci i młodzież zapłacą 4 zł. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia łyżew (5 zł). Za symboliczną złotówkę można także skorzystać z kasku. Wynajem całej tafli na godzinę to wydatek 100 zł. Bezpłatnie do dyspozycji maluchów do specjalne pingwiny i pandy, które pomagają utrzymać równowagę i zapobiegają upadkowi.

Dlaczego warto? – Jazda na łyżwach wpływa nie tylko na poprawę naszego nastroju ale również znakomicie pomaga utrzymać dobrą kondycję oraz sylwetkę. W sposób harmonijny rozwija wszystkie grupy mięśniowe. Sport ten angażuje do pracy więcej mięśni niż bieganie, czy jazda na rowerze, a oprócz tego trenuje zręczność i zmysł równowagi, przez co korzystnie wpływa na poprawę kondycji ruchowej. Jazda na łyżwach dodaje gracji i pomaga zachować prostą sylwetkę – zachęca mszczonowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Lodowisko czynne jest codziennie w godz. 9.00-20.00 z przerwą techniczną od godz. 13.00 do 14.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.