Na lokale komunalne trzeba poczekać

Piastów

Budowa lokali komunalnych w Piastowie miała ruszyć w tym roku, ale plany trzeba odłożyć. Magistrat unieważnił kolejne postępowanie na wykonawcę zadania.

W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że Piastów ma „pod górkę”. Magistrat przeprowadził dwa postępowania przetargowe, jednak wykonawcy nie udało się wyłonić. Na realizację zadania Piastów przygotował blisko 6 mln zł, jednak oferenci mieli zdecydowanie wyższe wymagania finansowe. W pierwszym przetargu zgłosiła się jedna firma, która za wykonanie zadania chciała blisko 10 mln zł. Piastowscy włodarze liczyli, że w drugim postępowaniu chętnych będzie więcej. Ich nadzieje się spełniły. Oferty złożyły… dwie firmy, jednak znów na przeszkodzi stanęły finanse. Każda z nich żądała prawie 8,5 mln zł za budowę lokali komunalnych.

Wypada mieć nadzieję, że w przypadku inwestycji znajdzie zastosowanie zasada „do trzech razy sztuka”. – Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu ogłosimy kolejne postępowanie przetargowe. Mamy już wszystko przygotowane, wystarczy ponowić procedurę. Prawdopodobny termin rozstrzygnięcia to ok. 20 stycznia – mówi nam Konrad Rytel, zastępca burmistrza Piastowa.

Termin rozpoczęcia budowy lokali komunalnych ponownie trzeba przesunąć. Włodarze liczyli, że inwestycja wystartuje w tym roku. – Jesteśmy porażeni tym, że nie zgłosiły się duże firmy. Na koniec roku wiele przedsiębiorstw jest zajętych. Przygotowanie do przetargu wymaga czasu i wierzymy, że tym razem będzie konkurencja. Mamy ciekawą inwestycję, która powinna zainteresować firmy. Zima nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć prace. Bez większych przeszkód roboty przygotowawcze można wykonywać w ziemi – tłumaczy Rytel.

Zgodnie z założeniami, lokale komunalne powinny być gotowe w czerwcu 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.