Na linii 1 znów pojawi się większy autobus?

Pruszków

W środę na pruszkowskiej linii nr 1 zaczęły jeździć autobusy firmy ZAZ. Jak informują podróżni pojazdy są przepełnione lub w ogóle nie da się do nich wsiąść. O wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do przewoźnika.

O sprawie pisaliśmy wczoraj (artykuł). Do niedawna linię 1 obsługiwały duże 12-metrowe autobusy. W minioną środę pasażerów zaskoczył widok znacznie mniejszego pojazdu marki ZAZ. Zmiana ta spowodowała poważny problem – tłok wewnątrz autobusu. Według relacji naszych czytelników w pewnych momentach było tak dużo ludzi, że na kolejnych przystankach nikt nawet nie próbował wsiadać.

Postanowiliśmy nie czekać i zwrócić się do przewoźnika obsługującego pruszkowskie linie, czyli grodziskiego PKS-u. Dlaczego od środy kursuje mniejszy autobus? – Wszystko wynika z zapisów w dokumentach przetargowych, taki pojazd jest zgodny ze specyfikacją. Chodziło o ujednolicenie pojazdów na wszystkich liniach. Wcześniej kursował większy autobus bo akurat taki mieliśmy dostępny. Nie ma co się gorączkować, ponieważ temat rozwiąże się w ciągu najbliższych kilku dni. Prawdopodobnie na „jedynce” będzie jeździł większy autobus, ale jeszcze trwają ustalenia z urzędem miasta – mówi nam Radosław Marek , wiceprezes PKS Grodzisk Mazowiecki. – Tego typu sprawy nie są zależne od nas tylko od zamawiającego – dodaje.

Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.