MZDW po raz kolejny szuka wykonawcy ronda na Biskupickiej

Brwinów

To już kolejne podejście do realizacji inwestycji obejmującej budowę ronda oraz chodników na ul. Biskupickiej. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg pomyślnie?

Zgodnie z założeniami rondo na skrzyżowaniu Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej w Brwinowie ma być lekarstwem na gigantyczne korki, które tworzą się w tym rejonie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Plany stworzenia w tym miejscu ronda pojawiły się już w 2017 r. Gmina Brwinów sfinansowała przygotowanie dokumentacji projektowej i wykupiła potrzebne grunty. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na swoje barki wziął realizację inwestycji.

Pojawił się jednak problem. Za nami już trzy przetargi na budowę ronda. Wszystkie zakończyły się unieważnieniem. Powody brak chętnych lub zbyt wysokie oferty. MZDW postępowanie ogłosiło już po raz czwarty.

Na realizację tej inwestycji MZDW chce przeznaczyć ponad 3,5 mln zł. Jeśli uda się wybrać wykonawcę w tym postępowaniu to zwycięska firma na realizację prac będzie miała czas do 15 listopada bieżącego roku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “MZDW po raz kolejny szuka wykonawcy ronda na Biskupickiej”

 1. Brwinowianin pisze:

  Ja myślę że to rondo to jest taki temat rodzynak na torcie burmistrza Kosińskiego… Jeśli powstanie zbyt szybko, to jaką kartę przetargową będzie mieć Burmistrz? 🙂
  Jakoś sprawa ucichła też w kwestii przejścia przez tory w okolicach stadionu?
  – pamiętacie w ogóle jeszcze tą obietnicę „dobra wspólnego” brwinowianie ?

  • BRW pisze:

   Nie ośmieszaj się po raz kolejny. Jaki wpływ na budżet MZDW ma burmistrz miasta?

   • Breinowianin pisze:

    Niuniu, po raz kolejny to ja daję dowód niekompetencji Burmistrza, który już nawet nie ukrywa tego że popiera złodziei z PO-KO-KOD . A do tego jest złośliwy .
    W normalnych krajach nielojalni prezydenci miast , którzy podlegają przecież rządowi centralnemu mają wstrzymane dotacje na inwestycje .

    • Tomek pisze:

     A jakie to kraje? Białoruś? Czyli albo jesteś lojalny pisiorom albo zabieramy kasę dla miasta i czekamy na lojalnego sługę. Brawo. Idź do lekarza oszolomie

     • Brwinowianin pisze:

      Tomaszku, pojedź sobie na Białoruś i zobacz jaki to jest „zacofany” kraj.
      Widać mózg masz wyprany przez twój uwielbiany TVN

 2. topkek pisze:

  Tw0rzą się gigantyczne korki codziennie
  Zaplanuj w tym miejscu jednopasmowe rondo
  Korki tworzą się jeszcze większe, wypadki, ludzie poirytowani

  suprised pikachu face.jpg

 3. MZDW pisze:

  Skoro o MZDW to jak tam idzie budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły