Myśliwska i Słoneczna utwardzone

Brwinów

Raz, a dobrze – tak postanowili włodarze gminy Brwinów i tak zrobili. Ul. Myśliwska i ul. Słoneczna zostały utwardzone. – Nawierzchnie dróg posłużą co najmniej kilkadziesiąt lat – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przez lata na Myśliwskiej i Słonecznej obecny był ten sam problem. Nierówności i ubytki w nawierzchni, która regularnie była remontowana. Doraźne naprawy na niewiele się zdawały, ponieważ drogi były wykonane z zużlu. Warto wspomnieć, że w pobliżu Myśliwskiej i Słonecznej znajdują się szkoła i boisko.

Wiosną gmina Brwinów przeprowadziła postępowanie przetargowe, wyłoniła wykonawcę i rozpoczęła się modernizacja dróg. Koszt: ponad 1,2 mln zł. Efekty są już widoczne. – Myśliwska, na odcinku od ul. Grodziskiej do ul. Żwirowej, została wykonana w asfalcie. Pojawiły się skrzyżowania wyniesione z ul. Świerkową i Słoneczną. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie. Z kolei ul. Słoneczna, przy Zespole Szkół nr 2, została wykonana z kostki. Zadanie realizujemy z myślą, że drogi posłużą nam co najmniej kilkadziesiąt lat – podaje burmistrz Brwinowa.

Stan dróg uległ poprawie, ale inwestycja nie została zakończona. – Do wykonania pozostały chodniki. Jeśli utrzyma się dobra pogoda, może uda się je położyć jeszcze w tym roku. Jednak nie ma pośpiechu. Termin zakończenia zadania został przewidziany latem przyszłego roku – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.

Gmina konsekwentnie modernizuje drogi w pobliżu Zespołu Szkół nr 2. – W 2011 roku zrobiliśmy Sportową, dwa lata temu Żwirową. W ubiegłym roku destruktem utwardziliśmy Świerkową, teraz Radomską i Okopową. Zajęliśmy się także Myśliwską i Słoneczną. Teraz droga do szkoły powinna być łatwiejsza i bezpieczniejsza – zaznacza włodarz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.