Można budować przyłącza kanalizacyjne

Region

Budowa kolektora kanalizacyjnego w ul. Promyka w Pruszkowie dobiega końca. Właściciele posesji położonych przy ulicy od dawna alarmują, że nie mogą budować przyłączy od kolektora do swoich posesji.

Mieszkańcy od dawna już skarżą się, że nie mogą budować przyłączy kanalizacyjnych do swoich posesji. Obawiają się, że gdy zakończy się budowa kolektora, będzie za późno. Kolektor budowany jest bowiem w ulicy i gdy prace się zakończą, ma zostać położona na niej nowa nawierzchnia. – Nikt nie pozwoli nam później na jej niszczenie – mówią. Problem był poruszany podczas spotkania mieszkańców Gąsina z pruszkowskimi samorządowcami, które odbyło się 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej. – Dla kogo ta inwestycja, skoro my nie możemy z niej skorzystać – pytali.

– Rozmawiałem z wykonawcami. Pytałem, czy będą robione przyłącza do posesji, bo chcę się podłączyć do kanalizacji. Odpowiedzieli, że to niemożliwe – relacjonował jeden z mieszkańców ul. Promyka. Dodał, że od przedstawiciela starostwa pruszkowskiego uzyskał informację, że przyłącza do posesji nie są ujęte w projekcie budowy kolektora.

Także podczas ostatniej sesji pruszkowskiej rady miejskiej mieszkańcy informowali, że nie mogą budować przyłączy do swoich posesji, bo nie ma ich w projekcie budowy kolektora. Sygnalizowali też, że nie mogą uzyskać informacji, czy i kiedy będą mogli doprowadzić kanalizację do swoich posesji. Władze miasta nie mogą jednak wiele pomóc, bo budowa kolektora w ul. Promyka jest inwestycją warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Roman Bugaj, pełniący obowiązki rzecznika prasowego MPWiK, jest zdziwiony, że mieszkańcy nie wiedzą, czy i kiedy będą mogli budować przyłącza. Jak mówi, były organizowane spotkania, podczas których można było otrzymać wszystkie informacje. Przyznaje, że w projekcie kolektora nie znalazły się przyłącza do poszczególnych posesji, bo inwestycja ich nie obejmuje. O to, by je wykonać, muszą zadbać właściciele poszczególnych posesji. – Zapraszamy mieszkańców ul. Promyka do Działu Obsługi Klienta w Pruszkowie – mówi Roman Bugaj. – Można tam składać wnioski o wydanie warunków technicznych budowy przyłączy – dodaje.

Nawierzchnię ul. Promyka i tak wcześniej, czy później czeka remont. Dopóki trwa budowa autostrady A2, żadnych poważnych prac naprawczych i tak nie warto tu robić – wystarczy, że ulica będzie przejezdna. Jeśli więc ktoś myśli o podłączeniu się do kanalizacji, powinien jak najszybciej zgłosić się do Działu Obsługi Klienta MPWiK w Pruszkowie.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pruszkowie
ul. Domaniewska 23
tel.: 22 445 63 00
fax: 22 445 63 05
e-mail: dok@mpwik.com.pl
Dział Obsługi Klienta
czynny: pon. – pt.
w godz. 7.00–15.00

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.