Most czeka na pozwolenie

Grodzisk Maz.

Remont mostu nad rzeką Mrowna w Chlebni zakończył się w listopadzie. Kierowcy nadal czekają na jego otwarcie. Kiedy będą mogli korzystać z przeprawy?

Most w Chlebni przeszedł gruntowną przebudowę. Zmieniły się jego wymiary: zwiększono długość z 3,9 m do 6,85 m oraz szerokość z niecałych 10 m do 10,52 m. Jednoprzęsłowa konstrukcja przeprawy została wykonana z żelbetonu. Pojawiły się również nowe chodniki, poręcze oraz nawierzchnia z betonu asfaltowego.

W listopadzie most przeszedł odbiory techniczne, jednak kierowcy do dziś nie mogą korzystać z przeprawy. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowiecki czeka na pozwolenie na użytkowanie. – Jesteśmy w trakcie kontroli inspektora nadzoru budowlanego. Most nadal jest nieprzejezdny dla kierowców. Gdy otrzymany pozwolenie na użytkowanie to zostanie on otwarty dla ruchu – wyjaśnia Marta Strawa z Działu Technicznego Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim.

Kiedy można spodziewać się udostępniania mostu dla pojazdów? – Podejrzewam, że nastąpi to w grudniu. Kwestia powinna się wyjaśnić w najbliższych dniach. Most jest w pełni przygotowany. Oznakowanie jest już ustawione. Czekamy tylko na pozwolenie na użytkowanie – mówi Strawa. 

Remont przeprawy rozpoczął się w lipcu. Kierowcy przez cztery miesiące musieli korzystać z objazdów. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 500 tys. zł. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.