Montaż progów coraz bliżej

Milanówek

Konsultacje dotyczące montażu progów zwalniających na ulicach Milanówka dobiegły końca. Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi, a więc można powoli myśleć o zainstalowaniu nowej infrastruktury. Kiedy to nastąpi?

Milanowski magistrat nosi się z zamiarem uspokojenia ruchu na lokalnych drogach. Przede wszystkim chodzi o kwestię bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Do 10 czerwca mieszkańcy mogli składać uwagi w sprawie lokalizacji progów zwalniających.

W kwietniu urząd podpisał umowę z firmą, która zajmie się montażem progów zwalniających. Miasto postanowiło przeprowadzić konsultacje i poznać zdanie mieszkańców. Jakie są ich efekty? – Podczas trwania konsultacji do Urzędu Miasta Milanówka wpłynęło 27 wniosków. W zdecydowanej większości we wnioskach przewijały się wyrazy poparcia dla podjęcia prób uspokojenia ruchu na milanowskich drogach. W części uwagi dotyczyły korekty zaproponowanych przez urząd lokalizacji. Duża część wniosków nie dotyczyła zaproponowanych lokalizacji, a próśb o montaż progów na zupełnie innych drogach niż proponowane. Zdarzały się również pojedyncze uwagi o konieczności podjęcia działań w zakresie uspokojenia ruchu korzystających z innych rozwiązań niż progi zwalniające np. skrzyżowania wyniesione – przedstawia Adam Adamczyk, kierownik Referatu Technicznej Obsługi Miasta.

Kolejnym krokiem będzie weryfikacja otrzymanych uwag. Urzędnicy muszą sprawdzić, czy otrzymane wnioski można zastosować w przygotowanych projektach. – Jeśli będzie taka możliwość uwzględnimy postulaty w opracowaniach składanych do zatwierdzenia w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Mazowieckim. Po uzyskaniu wspomnianego zatwierdzenia przekażemy wykonawcy prac związanych z montażem progów polecenie ich wykonania – wyjaśnia Adamczyk.

Zatem teraz wszystko zależy od starostwa. Po zatwierdzeniu projektu stałej organizacji ruchu miasto będzie mogło zamontować progi. Kiedy przewidywany jest początek prac? – Planujemy montaż progów w miesiącach wakacyjnych – podaje przedstawiciel milanowskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.