Młodzi muzealnicy nagrodzeni

Region

„W osadzie starożytnych hutników” - taką nazwę nosiły tegoroczne, trzecie już wakacyjne Warsztaty Historyczno-Artystyczne dla najmłodszych, zorganizowane na przełomie czerwca i lipca przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Dzieci bawiąc się poznawały wiedzę o dawnych czasach, zajęciach, sprzętach, narzędziach, ubiorach i codziennym życiu naszych prapradziadów. Uczyły się wyplatać sznury, ciosać belki, budować wiklinowe chaty, lepić gliniane naczynia, a także poznawać z bliska pracę muzealników.

Kontynuacją i podsumowaniem tych zajęć był konkurs „W świecie kowali i hutników”, w którym uczestnicy warsztatów mieli za zadanie podzielić się swoimi wrażeniami z imprezy. Na konkurs wpłynęło 18 prac literackich i plastycznych. Zadziwiały różnorodnością technik, form i wykorzystanych materiałów. Prace młodych artystów są najlepszym dowodem na potrzebę kontynuowania w przyszłości podobnych zajęć.

Jury konkursowe w składzie: Dorota Słowińska – przewodnicząca jury, Kamila Brodowska, Agnieszka Guziak, Krystyna Koza, Aldona Józefowicz, Magdalena Ostrowska, Janina Zwierzchowska postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu a także przyznać cztery równorzędne wyróżnienia dla; Jakuba Zalesińskiego, Klaudii Setniewskiej, Eweliny Krippner oraz wspólne dla Agnieszki i Marii Rawickich. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i obiecujemy towarzyszyć im w przyszłorocznej edycji warsztatów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.