Mimo zmian chaos na torach wciąż trwa

Region

Remont przejść podziemnych na stacjach PKP Ursus i PKP Włochy spowodował duże utrudnienia w ruchu kolejowym. Zmiany, które miały udogodnić przejazd jeszcze bardziej skomplikowały podróż do stolicy.

Od czwartku obowiązuje nowy rozkład jazdy linii zastępczej ZS2. Mimo zwiększenia ilości kursujących pociągów i autobusów trasa Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia stała się jeszcze bardziej skomplikowana.

Wszystkie informacje powinny znajdować się na przystankach i w komunikacji. Jednak nie wszędzie udało się je zamieścić na czas. Przez to pasażerowie nie wiedzą, jakie i czy w ogóle zmiany zaszły na tej trasie. Kolejnym problemem jest fakt, że podróżni często wypytują o tego typu zmiany kasjerki na peronach. Nie są to pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego wiec o ewentualnych uaktualnieniach rozkładów w autobusach czy SKM nic nie wiedzą.

– Nie dość, że dojazd do Warszawy jest skomplikowany to nikt nie potrafi udzielić konkretnych informacji o rozkładzie. Pociągi jeżdżą jak chcą i kiedy chcą – mówi Aleksandra z Piastowa. – O zmianach przeczytałam dzień przed ich wprowadzeniem bo wtedy zostały zamieszczone na stronie ZTM – dodaje.

W czasie kolejowego chaosu, który na zakończyć się już 20 listopada najlepiej będzie jeśli pasażerowie tak jak pani Ola będą odwiedzać stronę ZTM. Wtedy powinni uniknąć długiego czekania na pociąg czy autobus w coraz chłodniejsze dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.