Milanowskie liceum z nowymi salami

Milanówek

Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO w Milanówku zyskało nowe skrzydło. Zagospodarowano pomieszczeni po dawnym OPS-ie, dzięki temu placówka zyskała kilka nowych sal.

1 października odbyło się symboliczne otwarcie nowego skrzydła liceum przy ul. Herberta 41. – To było prawdziwe szaleństwo. W 80 dni wykonano remont kapitalny budynku przy ul. Herberta. Wymieniono ściany, sufity, podłogi, centralne ogrzewanie, instalacje elektryczną, oświetlenie i sieć komputerową. Wykonano również gruntowny remont dachu oraz modernizację sanitariatów – informuje urząd miasta-ogrodu.

O tym, że w milanowskim liceum nadejdą zmiany pisaliśmy już 27 lutego tego roku. Artykuł możecie znaleźć tutaj. Przypomnijmy, że pierwszym krokiem do zwiększenia liczby sal w szkole było wydzierżawienie pomieszczeń, w których znajdował się Ośrodek Pomocy Społecznej. 15 lutego radni zdecydowali, że młodzież będzie można korzystać z tej części budynku. – Radni podjęli pozytywną decyzję. Szkoła zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie, dzięki czemu komfort nauki będzie zupełnie inny niż obecnie, a zwiększona liczba uczniów, która napłynie do liceum przy Herberta z racji nowego, czteroletniego trybu, pomieści się spokojnie w powiększonym budynku – informowała w lutym burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

Ale to nie koniec prac. Dowiadujemy się też, że nowe skrzydło szkoły to symboliczne zakończenie pierwszego etapu robót. Następny planowany jest na ferie zimowe 2019 roku. Zmianom zostanie poddany dziedziniec szkolny. Planowane jest stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, w tym boiska do siatkówki oraz bulodromu. Oba obiekty będą swobodnie dostępne z terenu parku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.