Milanowski łoś drogowy

Milanówek

Jak walczyć z kierowcami, którzy zamiast w wyznaczonych miejscach, parkują swoje auta na chodnikach, przejściach dla pieszych i trawnikach? Mamy z Milanówka znalazły swój sposób. Tym niefrasobliwym przyznają tytuł „Milanowskiego łosia drogowego”.

Milanowski Klub Mam znany jest czytelnikom przede wszystkim z organizowania cyklicznych wyprzedaży garażowych. Aktywne mamy robią jednak o wiele więcej, chcą tworzyć miasto przyjazne rodzinie, organizować spotkania, wymieniać się doświadczeniami. Postanowiły także powalczyć z „mistrzami parkowania”, którzy utrudniają poruszanie się pieszym po Milanówku.

– Milanowskie mamy mają dość zaparkowanych samochodów na chodnikach, które zostawiają za mało miejsca, aby przejechać wózkiem, zmuszając tym samym rodziców do objeżdżania takich samochodów po jezdni – czytamy na facebookowej stronie akcji. I dalej: – Ogłaszamy akcję edukacyjną. Nadsyłajcie do nas zdjęcia takich pojazdów, a my stworzymy specjalny album, w którym będziemy je umieszczać (rejestracje zamażemy) i pod koniec miesiąca zrobimy głosowanie na „Milanowskiego łosia drogowego”. Planujemy „uhonorować” szarfą lub koroną osoby, które uzyskają tytuł w danym miesiącu na kolejnej wyprzedaży garażowej. Liczymy, że sprawi to, iż staniemy się bardziej wrażliwi na potrzeby innych użytkowników dróg.

Szczegóły akcji można znaleźć tu. W ubiegłym miesiącu tytuł „łosia” otrzymał kierowca, który porzucił swoje auto na deptaku przy stacji PKP (na zdjęciu).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.