Milanówek: Monitoring będzie sprawniejszy

Region

Przecinające niebo pioruny to piękne widowisko. Niestety mimo swojego uroku są one bardzo niebezpieczne. Wyładowania atmosferyczne mają również negatywny wpływ na działanie sprzętu elektronicznego, m.in. kamer monitoringu miejskiego.

Burmistrz Milanówka Jerzy Wysocki w czasie ostatniej sesji Rady Miasta poinformował, że straż miejska w najbliższym czasie otrzyma sprzęt chroniący przed wyładowaniami atmosferycznymi o wartości 1,5 tys. zł.

 – W ubiegłym z powodu burz mieliśmy kłopoty z systemem miejskiego monitoringu. Zdarzało się, że z powodu wyładowań atmosferycznych traciliśmy obraz z niektórych kamer. Koszty ich naprawy pokrywane były przez ubezpieczyciela – poinformował Andrzej Wacławek, komendant Straży Miejskiej w Milanówku. – W tym roku przetarg wygrała inna firma ubezpieczeniowa, która za ubezpieczenie systemu m.in. od skutków wyładowań atmosferycznych, dolicza dodatkowe koszty – dodaje.

Zamiast dopłacać do ubezpieczenia władze Milanówka postanowiły zakupić odpowiedni sprzęt, który zabezpieczy system monitoringu przed podobnymi awariami. – Na szczęście awarie spowodowane złymi warunkami pogodowymi nie zdarzały się zbyt często. Nigdy nie doszło do sytuacji, w której system monitoringu całkowicie przestałby działać – podkreśla komendant. – Ale awarie, choć sporadyczne były dość kłopotliwe, bo naprawa trwa na ogół kilka dni, a w tym czasie nie mieliśmy dostępu do monitorowanego obszaru. Zależy nam na pełnym zabezpieczeniu całego systemu – zaznacza Andrzej Wacławek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.