Milanówek „na plusie”

Milanówek

Milanówek to kolejna z gmin, które tuż przed świętami Bożego Narodzenia uchwaliła budżet na 2016 r. Co ciekawe plan finansowy miasta-ogrodu został tak skonstruowany, że pojawiła się nadwyżka pieniędzy.

Bieżący rok w Milanówku zapowiada się dobrze. Planowane dochody gminy oszacowano na kwotę ponad 67,06 mln zł. Wydatki pochłoną natomiast około 64,74 mln zł. Milanówek jako jeden z niewielu samorządów w naszym regionie może pochwalić się nadwyżką budżetową w wysokości 2,32 mln zł. Pieniądze z nadwyżki zostaną przeznaczone na spłaty otrzymanych wcześniej krajowych kredytów i pożyczek. 

Miasto-ogród w 2016 r. chce zrealizować inwestycje za 9,23 mln zł. Z listy 43 inwestycji najważniejsze to: – Największy akcent jeśli chodzi o wydatki planowane na 2016 r. położone są na rozbudowę kanalizacji (3,34 mln zł – przyp. Red.). Drugą pozycją, która pod tym względem jest wysoka to wykupy gruntów, kwota ponad 1,4 mln zł. A trzecią pozycją, która z tych zadań jest istotna to przebudowy dróg zaplanowanych na 1,1 mln zł – mówiła na grudniowej sesji rady miasta Milanówka Bożena Sehn, skarbnik miasta-ogrodu. 

Sprawdziliśmy jakie inwestycje są planowane w Milanówku w 2016 r. Najciekawsze z nich to: budowa kanalizacji sanitarnej w północno-zachodniej części miasta: ulice Kraszewskiego, Wąska, Wojska Polskiego, Kwiatowa (2,17 mln zł), budowa publicznego przedszkola integracyjnego (925 tys. zł), przebudowa ul. Krasińskiego na odcinku Kościuszki – Parkowa (740 tys. zł), budowa wodociągu w ul. Jodłowej (166 tys. zł), budowa progów zwalniających na drogach gminnych (120 tys. zł), modernizacja i rozbudowa systemu infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej – budowa SUW Milanówek (110 tys. zł), modernizacja elewacji zewnętrznej budynku Szkoły Podstawowej nr 2 (75 tys. zł) oraz system ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach (25 tys. zł)

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.