Milanówek ma już światłowód

Milanówek

We wrześniu ubiegłego roku ruszyły przygotowania do budowy sieci światłowodowej w Milanówku. Dziś większość mieszkańców może już korzystać z szybkiego internetu.

Firma Orange Polska w wielu miastach i gminach buduje sieć światłowodową. Jednym z miast, które korzysta z tego projektu jest Milanówek. Prace związane z zaprojektowaniem sieci oraz zebraniem deklaracji od mieszkańców zakończyły się w lutym. 

Od mieszkańców zebrano 720 deklaracji, którzy wyrazili zainteresowanie dostępem do szybkiego internetu. W połowie listopada w Milanówku działało już 1288 punktów adresowych. Docelowo w mieście ogrodzie ma ich działać 2099. 

Do końca roku planowane est stworzenie sieci światłowodowej dla kolejnych 170 punktów adresowych. Chodzi tu o wybrane domy wielorodzinne przy ul. Zachodniej, Okólnej, Krakowskiej, Piłsudskiego i Grabowej oraz domki jednorodzinne przy ulicach Piasta i Literackiej.

To jednak nie koniec. W 2018 roku planowane jest podłączenie do sieci światłowodowej ponad 200 gospodarstw domowych, zakres ten ma również zostać rozszerzony o kolejne 200 adresów, które będą realizowane w ramach projektu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanówek ma już światłowód”

  1. sdfaaa pisze:

    Jak sprawdzić dostęp usługodawców? Wpisuję w google „Milanówek światłowód” i mam oferty tylko z Orange, w dodatku nie światłowód, tylko radiówkę :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły