Mieszkańcy Pruszkowa mogą już korzystać ze stacji rowerowej

Pruszków

​Obok budynku pruszkowskiego starostwa przy ul. Drzymały pojawiła się stacja rowerowa. Dzięki niej można m.in. napompować koła.

– Pogoda aż prosi się o wycieczki rowerowe dlatego tuż przy parkingu rowerowym Starostwa pojawiła się dziś stacja rowerowa. Pierwsze testy za nami! Starosta Maksym Gołoś potwierdza, że wszystko działa wyśmienicie! Zapraszamy do korzystania ze stacji! – poinformowało Starostwo Powiatowe w Pruszkowie za pośrednictwem Facebooka. 

Na miejscu znajdują się wszystkie potrzebne narzędzia. – Mieszkańcy mogą skorzystać z pompki ręcznej ze wskaźnikiem ciśnienia i z zestawy narzędzi służących do naprawy, czy też poprawy pracy roweru. Również jest specjalny uchwyt do zamontowania roweru, by móc łatwo dostać się do każdego miejsca i elementu – mówi Krzysztof Bukowski z pruszkowskiego starostwa. – Stacja dostępna jest bezpłatnie, dla wszystkich – dodaje.

Obiekt posiada naklejki z instrukcjami. – Z boku tej stacji jest rozpiska dotycząca prawidłowego ciśnienia w oponach, w zależności ich wielkości i grubości. Jest to dość przydatne, ponieważ niektórzy pompują koła „na kamień”, co zmniejsza komfort podróży – zaznacza Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.